Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Łask

Prasóweczki

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze niezwykle ciekawa gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące samym z rzędów budownictwa modułowego stosowane jest obecnie do dużego i względnie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co bardzo, z kontenerów coraz częściej organizuje się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe bądź te domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że domki z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w wszystkiej branży, a przedsiębiorstwa z kontenerów mają z jeszcze większego popytu. Jeszcze jedną wielką metodą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Poddębice

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Albo to możliwe, aby wykonać komfortowy, wydajny oraz do tego piękny budynek mieszkalny ze „stałego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, charakteryzuje się surowym, zimnym poziomem oraz ciężkimi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodzie z kontenerów istnieje nie tylko możliwe, ale same coraz modniejsze. Taki domek istnieje nie tylko znacznie tańszy w działaniu, w porównaniu do tradycyjnego budownictwa, ale również cechuje go ogromna energooszczędność. Wygląda a na to, że domki z kontenerów są hitem idealnie zapisującym się w prowadzące trendy.

domy z Kontenerów Poddębice

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa domu z kontenera?

Do architektury domów z kontenerów najczęściej traktowane są kontenery morskie. Są one przygotowane z samonośnej stalowej ramy, wykonanej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga zrobione są z zmianie z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Poddębice

We pomieszczeniach domów z kontenerów organizowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmian komponuje się na ostatniej tejże myśli jak w sukcesie tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Poddębice

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *